Regulamin współpracy

Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

 1. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.
 2. Pakiet sesji jest wybierany przez klienta przed sesją, maksymalnie podczas sesji.
 3. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję. Na sesję lifestyle to ja dojeżdżam do domu Klienta.
 4. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć jeden raz ze względu na pogodę, później zadatek przepada. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.
 5. W przypadku nagłej zmiany miejsca lub godziny sesji należy zgłosić niezadowolenie z tego tytułu przed rozpoczęciem sesji.
 6. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić przelewem najpóźniej do 3 dni od dnia sesji. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.
 7. Cena sesji obejmuje USŁUGĘ fotograficzną, zadatek za sesje wynosi 100 zł.
  Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna i wynosi 15 zł Paczkomatem InPost
   
 8. Dane do przelewu zadatku i każdej płatności za usługę: 
  Edyta Fotografuje – Edyta Ostrówka
  65 1050 1520 1000 0097 4712 7398 ING BANK

*Zadatek należy wpłacić na powyższe konto bankowe w terminie max. 3 dni przed sesją. W innym przypadku istnieje możliwość przełożenia terminu sesji przez Fotografa.

 1. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie vouchera prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność vouchera w 2022 roku to 6 miesięcy od dnia zakupu. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada.
 2. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania, które zostaną poddane autorskiej obróbce. Otrzymacie pełną galerię obrobionych zdjęć poprzez serwis mafelo.pl . Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Wydruk odbitek jest z dokładnie tych samych, wybranych przez Was plików elektronicznych. Galeria składa się ze zdjęć wyselekcjonowanych i obrobionych w programie Lightroom.
 3. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie oraz w moich social media.
 4. Galeria służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie. Po dokonaniu wyboru, opłaceniu dodatkowych zdjęć / odbitek zostaje włączona możliwość pobrania plików elektronicznych przez Mafelo.pl . Wybór ujęć należy odesłać w ciągu 30 dni kalendarzowych od otrzymania galerii, po tym czasie fotograf dokonuje wyboru. Odbitki są do odbioru / wysłane do 21 dni od daty wyboru ujęć w pakiecie.
 5. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
 6. Pliki od dnia przekazania ich Wam przechowuję pół roku. Po tym czasie nie ma możliwości ich odzyskania.
 7. Obróbka zdjęć odbywa się przy pomocy mojego autorskiego presetu w programie Lightroom. Nie korzystam z Photoshopa, a co za tym idzie, nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam, nie usuwam znaczków na koszulkach, ubraniach, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie podejmuję się retuszu całej skóry, wygładzania twarzy bądź zmiany sylwetki.
 8. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona.
 9. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Pamiętajcie, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.
 10. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.
 11. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.
 12. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.
 13. Na zapytania o ofertę lub termin staram się odpowiadać w ciągu 24 godzin w dni robocze. W weekendy i święta zastrzegam sobie możliwość wydłużenia czasu odpowiedzi. W weekendy oraz święta nie siadam do pracy.
 14. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE w plenerze: Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błoto, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta. Nie może on mieć pretensji do Fotografa z powodu ugryzienia przez mrówkę czerwoną czy zadrapania na nodze. Poruszając się po polach, łąkach, lasach czy świecie z betonu obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.
 15. UBIÓR NA SESJE – przygotowanie strojów na sesje leży po stronie Klienta. Na sesje lifestyle polecam stonowane, proste kolory i wzory. Najlepiej w kolorach pasujących do wnętrza. Gdy jedna osoba ma krzykliwy lub mocniejszy wzór, reszta uczestników sesji lepiej, by miała gładkie stroje. Inspiracje kolorystyczne można znaleźć na przykład moim Instagramie, gdzie można podejrzeć poprzednie realizacje. Najlepiej posiadać z 2 stylizacje, aby w razie czego zmienić i szybko się przebrać. W przypadku wątpliwości zawsze zachęcam by skonsultować wybór ze mną.
 16. Na sesje plenerowe nie zabieramy wózków, fotelików – nosidełek, niepotrzebnego balastu, który trzeba by było nosić i odkładać w krzakach. Zabieramy siebie, dzieci, dobry humor. Ja do plecaka mogę wrzucić jedną pieluchę, chusteczki nawilżane i Wasze dokumenty. Zachęcam do wolnych rąk, aby jak najlepiej wykorzystać czas na sesji na przytulanie, głaskanie i wspólne wariacje. Dotyczy to również narzeczonych i par – nie bierzemy ze sobą nic.
 17. Na sesje lifestyle należy względnie wysprzątać mieszkanie, poukładać zabawki, pochować wystające kable, płyny lub opakowania z dużymi logo. Neonowe ścierki również często wchodzą w kadr i w tło, więc warto je schować. Jeżeli macie zamysł, żeby zrobić zdjęcia pokazujące prawdziwą codzienność, mieszkanie może zostać w stanie, w jakim na co dzień funkcjonujecie, ale po sesji nie będzie możliwości usuwania czegoś graficznie z kadru i zdjęć. Gdy boicie się, że mieszkanie nie nadaje się do zdjęć, prześlijcie mi zdjęcia, abym sama mogła to ocenić jeszcze przed sesją.
 18. Dojazd na sesje do 30 km od ul. Kusocińskiego 1 jest darmowy. Dla miejsc oddalonych od lokalizacji ponad 30 km dojazd jest liczony następująco : 1 zł/ 1 km liczone od początku do końca w jedną stronę.
 19. W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji na przykład w okolicy jakiegoś pałacu ponosi Klient.

Regulamin obowiązuje od 01.03.2022