FAQ

Zbiór najczęściej zadawanych przez Was pytań 🙂
Głównie dotyczące ślubów, lecz nie tylko…

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować termin na reportaż ślubny?

Ciężko powiedzieć, kiedy będzie najlepszy moment do rezerwacji terminu. Po prostu pytajcie o dostępność terminu. Z reguły śluby planowane są rok przed planowaną datą ślubu (albo! dopiero zaczynają się poszukiwania fotografa). Jeśli do ślubu pozostało mniej niż rok – pytajcie, może okazać się, że Wasz przyszły fotograf będzie mieć akurat lukę w kalendarzu.. a co! 

Co trzeba zrobić aby zarezerwować termin?

Z całą pewnością umówić się na pogaduchy przy kawie/herbacie. Niezależnie od tego czy offline czy online. Na tym spotkaniu poznamy siebie i zobaczymy czy nadajemy na tych samych bądź podobnych falach. Jeśli tak – podpisujemy umowę, Wy wpłacacie zadatek będący podstawą do rezerwacji terminu, a ja zaklepuję datę w kalendarzu jako zajętą 🙂

Ile wynosi zadatek?

Obecnie zadatek wynosi 500 zł.
Kwotę tę wpłacacie przelewem na nr konta wskazany w umowie. Na wpłatę zadatku rezerwującego termin macie 7 dni od dnia podpisania umowy.

Czy jest możliwość zobaczenia wszystkich zdjęć z jakiegoś ślubu, który już robiłaś?

No pewnie! Przecież nie kupicie kota w worku!
Zainteresowanym parom chętnie przedstawiam swoje najnowsze i najbardziej aktualne realizacje, celem przedstawienia swojego portfolio i zapoznania się z tym co i jak wykonuję.
To też jest świetny sposób byście zobaczyli jak wygląda dzień ślubu “z innej strony” i złapali myśl z przygotowaniem się na to, co Was czeka 🙂

Jakiego sprzętu używasz do fotografii?

Obecnie podczas reportażu pracuję na dwóch aparatach jednocześnie. Są to do tej pory niezawodne (i jedne z najbardziej polecanych) aparaty marki SONY. Modele A7III wraz z kilkoma naprawdę świetnymi obiektywami. Dodatkowo posiadam kilka mniejszych lamp reporterskich, które rozmieszczam na sali weselnej w celu uzyskania jak najlepszych ujęć z tej części wesela.

Co jeśli Twój sprzęt ulegnie awarii podczas naszego ślubu?

A pfu! Oby nigdy taka sytuacja nie miała miejsca!
Ale nawet jeśli – jak wspominałam wyżej pracuję na dwóch aparatach – jak jeden padnie, jest drugi.
Zaczynałam od jednego aparatu i pracowałam tak długie lata, więc dam radę obfotografować cały Wasz dzień bez żadnego problemu.

Jak zabezpieczasz zdjęcia przed ich ewentualną utratą? Czy coś takiego Ci się kiedyś przydarzyło?

Na szczęście nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło.
Podczas dnia ślubu (i na każdym innym zleceniu) mam możliwość jednoczesnego zapisu zdjęć na dwóch kartach pamięci w aparacie, dlatego już na starcie jestem zabezpieczona. 
W domu zaś zgrywam zdjęcia na dwa niezależne od siebie dyski. Do momentu oddania klientom zdjęć mam pewność, że ich zdjęcia są bezpieczne.

Czy posiadasz licencję na fotografowanie w kościele?

Oczywiście! Bez tego ani rusz 🙂

W jakiej formie otrzymamy od Ciebie zdjęcia?

W pierwszej kolejności abyście mogli się już cieszyć zdjęciami otrzymacie je w postaci galerii online, która będzie zabezpieczona hasłem. Korzystam z platformy photonesto.
Następnie podczas naszego kolejnego spotkania wręczę Wam wydruki (w 100% jest to album od najcudowniejszych Kryształków) oraz pendrive ze wszystkimi zdjęciami, jakie stworzyliśmy w ramach umowy.

Czy otrzymamy wszystkie zdjęcia jakie zrobiłaś?

Otrzymacie najlepsze i najpiękniejsze zdjęcia obrazujące dzień Waszego ślubu. Nie będzie ich 400 jak to zawarte jest w ofercie, a zdecydowanie DUŻO, DUŻO WIĘCEJ.
Do każdego reportażu podchodzę indywidualnie, każdy ślub staram się fotografować inaczej chcąc ukazać zdjęciami jak najwięcej i łapać tyle ulotności ile się da.
Dlatego też nie otrzymacie wszystkich zdjęć, które wykonam w dniu ślubu. 
Często wracam ze zleceń z 5-6 tysiącami zdjęć, gdzie bywa ogromna ilość podobnych do siebie ujęć poszukujących idealnego momentu.
Myślę, że ujęcia, które ode mnie otrzymacie idealnie zobrazują to co się działo… w wygórowanej ilości 😛

Czy istnieje możliwość wyboru zdjęć do druku?

Akurat tę część zlecenia pozostawiam WAM!
Wybór zdjęć do albumu i innych ewentualnych wydruków przekazuję w Wasze ręce. To w końcu będzie Wasz pierwszy rodzinny album. Wasze pierwsze małżeńskie ujęcia. To Wy wybierzecie te najpiękniejsze i najmocniej łapiące za serduszko ujęcia do druku.

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Chciałabym tutaj napisać, że na następny dzień/tydzień po ślubie, jednakże jak już wiecie przy takiej ilości zdjęć nie dałabym rady tego zrobić.
W umowie mam zapis o 100 dniach roboczych, jednakże staram się oddawać zdjęcia w przeciągu 30-60 dni. Wszystko jest zależne od momentu w sezonie w którym będzie znajdować się Wasz ślub. 
Przyznam, że teraz gdy jest Szefowa (moja córka) będę musiała działać inaczej, więc może kiedyś uda mi się tu odpowiedzieć, że w przeciągu tygodnia Pary otrzymują swoje zdjęcia.

Jeśli zaś chodzi o sesje narzeczeńskie/rodzinne – nie związanie z tematyką ślubną – gotowe ujęcia klienci otrzymują w przeciągu 21-28 dni roboczych.

Czy nasze zdjęcia będą gdzieś publikowane?

Tylko i wyłącznie za Waszą zgodą.
Będę ogromnie wdzięczna jeśli będę mogła podzielić się choć kilkoma ujęciami w social mediach tj. Instgram czy Facebook.
W końcu gdybyście nie widzieli moich zdjęć – byście nie napisali, prawda?
Mimo wszystko – decyzja o publikacji Waszych zdjęć pozostaje w Waszych rękach 🙂

Co w przypadku jeśli nie będziesz mogła przybyć na nasz ślub mimo podpisanej umowy?

Oby taka sytuacja nigdy nie miała miejsca, ale nawet jeśli – mam kilka zaprzyjaźnionych fotografek, które z ręką na serduszku mogłabym polecić jako swoje zastępstwo. Oczywiście tylko i wyłącznie po Waszej wcześniejszej zgodzie. Nie pozostawię moich Par bez pomocy, nigdy!

Czy ponosimy dodatkowe koszty poza tymi ujętymi w ofercie?

Tylko wtedy, jeśli ślub i wesele są oddalone od Piły o min.100 km w jedną stronę. Wtedy proszę o zorganizowanie mi noclegu.
Tak wszelki dojazd, galerie, wydruki – macie w cenie.

Jeśli masz/macie do mnie jakieś pytanie na które nie widzisz/widzicie tutaj odpowiedzi 
ŚMIAŁO ATAKUJCIE mnie w social mediach czy telefonicznie.
Chętnie rozwieję wszelkie Wasze wątpliwości.